Nacházíte se: Úvod » Projekt » Multifinkční webový portál

Multifinkční webový portál

Cílem vytvoření multifunkčního portálu je vytvoření uceleného systému pro vzdělávání zdravotníků prostřednictvím e-learningu. Cílem portálu zvýšení konkurenceschopnosti pracovníku ve zdravotnictví na trhu práce a to díky zvýšení jejich kvalifikovanosti.

Popis portálu

Portál je rozdělen do základních částí (stručná charakteristika projektu, jednotlivé moduly a portál e-learning vzdělávání pro efektivnější vzdělávání. Součástí informační části portálu je systém správy obsahu umožňující tvorbu, modifikaci a publikaci dokumentů prostřednictvím webového rozhraní (není nutná znalost HTML), řízení přístupu k dokumentům, správa uživatelů je společná s LMS.

E-learning

Learning Management System je řídicí výukový systém (systém pro řízení výuky), tedy aplikace řešící administrativu a organizaci výuky v rámci e-learningu. LMS jsou aplikace, které v sobě integrují zpravidla nejrůznější on-line nástroje pro komunikaci a řízení studia (nástěnka, diskusní fórum, chat, tabule, evidence ad.) a zároveň zpřístupňují studentům učební materiály či výukový obsah on-line nebo i off-line. LMS aplikací je řada – od těch jednoduchých přes nejrůznější LMS z akademické sféry až po rozsáhlé a složité komerční aplikace (Adobe Connect, Fronter, Blackboard). Řada LMS je šířených i jako free nebo open source software (například Moodle).

Za běžné funkce systémů řízeného vzdělávání můžeme považovat následující moduly:
 • Evidence a správa žáků
 • Evidence a správa kurzů
 • Katalog výukových kurzů a objektů
 • Správa studijních plánů
 • Evidence hodnocení žáků
 • Testování a přezkušování žáků
 • Správa přístupových práv
 • Komunikační nástroje
 • Autorské nástroje k vytváření výukových kurzů a objektů
 • Úložiště výukového obsahu

Pro všechny tyto funkce je důležitý požadavek na jejich přenositelnost a standardizaci. LMS by měl být otevřený a schopný například snadno a rychle začlenit výukový obsah, vytvořený například před zavedením LMS.

LMS systém v rámci www.zdravotniciolomouc.cz?

LMS je komplexní systém pro řízení vzdělávání formou e-learningu a prezenčního studia. Jde o software sloužící pro tvorbu elektronických kurzů, je orientován na dynamické prostředí pro výuku; tato informace může být zajímavá především pro programátory a teoretické pedagogy.

Použití LMS

Jestliže chceme začít pracovat v prostředí LMS prostředí, musíme splnit několik podmínek a mít k dispozici minimální technickou podporu. Mezi nevyhnutelné znalosti a zručnosti pro pohodlnou práci v LMS můžeme zařadit:
 • základní znalost práce s počítačem,
 • schopnost vytvářet studijní materiály v textovém editoru,
 • umět zpracovávat různé druhy obrázků, schémat a fotografií,
 • umět pracovat s prohlížečem v prostředí Internetu a vyhledávat informace na Internetu.


Pro práci budete potřebovat:
 • počítač připojený na internet,
 • softwarový kancelářský balík, který obsahuje textový editor, program na tvorbu prezentací, apod., například MS Office nebo OpenOffice,
 • aktuální verzi některého z webových prohlížečů. Doporučit můžeme Firefox nebo Internet Explorer. S alternativními prohlížeči můžou nastat problémy s kompatibilitou poměrně složitého html kódu,
 • pro tvorbu kvalitních e-learningových kurzů se nevyhneme použití dalších specializovaných programů pro tvorbu multimediálního obsahu. V tomto případě mohu doporučit placené produkty společnosti Macromedia potažmo Adobe.

AKTUALITY:
VIII. konference SESTRA V PRAXI
07.07.2015
Dne 29.5.2015 jsme se účastnili VIII. ročníku konference SESTRA V PRAXI... V rámci konference byl také představen projekt „Systém kontinuálního vzdělávání pro zdravotnický sektor Olomouckého kraje“, Více informací na http://elearning.zdravotniciolomouc.cz
PSYCHIATRIE PRO PRAXI - X. konference ambulantních psychiatrů
14.12.2014
Dne 27.11.2014-28.11.2014 jsme se účastnili již XI. konference ambulantních psychiatrů, která se konala v Clarion Congress Hotel Olomouc.
VII. KONFERENCE SESTRA V PRAXI
03.06.2014
Pokud se chcete seznámit s naším projektem „Systém kontinuálního vzdělávání pro zdravotnický sektor Olomouckého kraje“, zúčastněte se VII. KONFERENCE SESTRA V PRAXI, která se koná ve čtvrtek 19. 6. v Regionálním centru v Olomouci.
Úspěšné ukončení projektu
07.01.2014
Projekt „Systém kontinuálního vzdělávání pro zdravotnický sektor Olomouckého kraje“ byl dne 1.1.2014 úspěšně ukončen.
Archiv aktualit
© 2024 Systém kontinuálního vzdělávání pro zdravotnický sektor Olomouckého kraje
realizace: tizzi.cz, mapa webu, RSS aktualit RSS aktualit